Kirpik ekimi nasıl yapılır ?

Yüzün ortasında olması açısından estetik görünümde önemli bir rol oynayan kirpiklerde hormonel yada doğuştan genetik olarak sorun yaşanabilmektedir. Ekim işlemi ile medikal yada kozmetik olarak düzeltilebilen kirpikler aynı zamanda sıkılaştırılabilmektedirler. Kirpik ekimi uygulamaları lokal anestezi altında hastane ortamında gerçekleştirilen uygulamalardır. Mutlaka bir plastik cerrahi uzman denetiminde gerçekleştirilmesi gereken bu operasyon izsiz, ağrısız ve ortalama olarak 1-2 saat kadar süren bir işlemdir.

İşlem sonrasında neler yaşanır ?

Kaş ekiminde aynı gün işinize devam edebilirsiniz. Tam olarak iyileşme süreci 3 gündür. Ekim yapılacak olan saç kökleri ense bölgesinden alınır ve ekim yapılacak gölgeye ekilir. Ekim yapılacak olan saç kökleri genellikle ince saçlı bölgeden ( en ideal bölge ense bölgesidir ) alınarak ekim işlemi gerçekleştirilir. İnce saç kökleri kirpik yada kaşlara yakın ve daha doğal bir sonuç vermektedir. Ekim uygulaması FUE tekniği ile yapılmakta ve saç kökleri mikrocerrahi yöntemle nakledilmektedirler. Ense bölgesinden alınarak dışarıda uygun açılar verilerek işlenen saç köklerinin teker teker bölgeye yerleştirilmesi ve çıkış açılarının doğru verilmesi doğal bir sonuç için oldukça gerekli bir işlemdir.

Sonuçlar tam olarak ne zaman görünüyor ?

Sonuçların net olarak görülmesi için 4-6 ay kadar bir süreç geçirilmedir. Sonuçların anında görelememesi saçların dönem dönem uzamasından dolayıdır. Ekilen kaş veya kirpikler yine dönemsel olarak uzamakta ve zaman zaman kesim işlemlerinin uygulanması gerekmektedir. Yapılan uygulama sonucunda ömür boyu dökülmeyen ve doğal olan kirpik yada kaşlara sahip olunmaktadır. Yapılan işlemler sırasında saç kökleri tek tek alınmakta ve kesi işlemi yapılmamaktadır. Kesi işleminin yapılmamasındaki en büyük avantaj bölgede bir enfeksiyon riski olmaması ve kesi işleminin olmamasından dolayı işlem sonrasında izlerde oluşmaz. Uygulamanın hemen arkasından kişi gündelik yaşantısına geri dönerek bir sıkıntı yaşamaz.

Ekilen kıllar nereden alınıyor ?

Kirpik veya kaş ekim uygulamalarının kişinin kendi saçından alınarak yapılması renk uyumu bakımından da son derece doğal sonuçlar ortaya koymaktadır. Ekim işlemi doğuştan genetik olarak kaşları olmayan hastalara uygulandığı gibi sonradan yanık, travmalar ve bir takım rahatsızlıklardan dolayı kaş ve kirpiklerini kaybetmiş olan hastalarda da uygulanmaktadır. Ekim işlemi sonrasında son derece doğal kaş ve kirpiklere sahip olunabilmektedir. Uygulamanın tek dezavantajı ekilen kirpik yada kaş kıllarının zamanla uzamasıdır. Bu saç kılları ense bölgesinden alındıkları için zamanla uzayabilmektedirler. Bu durum bazı hastalar için pozitif etki yaratırken bazı hastalar içinde ( belirli aralıklarla bakım yapılması gerektirdiğinden ) dezavantaj olarak nitelendirilebilmektedir.

İkinci bir seansa gereksinim duyulur mu ?

Saç ekiminde ve sakal ekiminde olduğu gibi kaş ve kirpik ekimi uygulamalarında da ikinci bir sıkılaştırma işlemine gereksinim duyulabilmektedir. Kirpik ve saç ekimi sıkılaştırma işlemi sonrasında boyamaya bile gereksinim duyulmamaktadır.

Ekim nasıl yapılır ?

Kaş ve kirpik ekimi uygulamaları, FUE tekniği ile ense bölgesinden saç telleri, bu iş için özel olarak mikromotor (tur motoru) ile kullanılmak üzere tasarlanmış trepentine adı verilen silindirik içi boş ucu keskin 0.8-1 milimetre çaplı aletler ile çevresindeki ince bir deri dokusuyla birlikte bulunduğu yerden ayrılarak alınıyor. Bu şekilde toplanan saç telleri, yapılan planlamaya uygun olarak kirpiklerin açısı ile uyum sağlayacak biçimde göz kapağına paralel “implanter” adı verilen özel iğneler yardımıyla deride hiç bir kesi yapılmadan ekiliyor.

Ekim işlemi sonrasında ekim sürecini takip eden bir haftalık süreçte ekilen saç kökleri yeni yerlerine adapte olurlar. Ekilen saç kökleri bölgede kan damarları sayesinde beslenmeye devam ederlr. Ekilen yeni saç kökleri dökülmemeye kodlu olan bölgeden alındıklarından dolayı yeni yerlerinde de ömür boyu canlılıklarını sürdürürler. Bu ekilen saçlara istenildiği şekilde şekil verilebilmektedir.

Kirpik ekiminde hangi yöntem uygulanır ?

Kaş ve kirpik ekiminde uygulanacak yöntem bu alandaki teknolojinin sunduğu en son metot olan FUE ile “implanter” iğneleri kullanılarak kanal açılmaksızın elde edilen delikten yerleştirme işlemi tercih ediliyor. Çünkü, bu yöntemle kapak cildine ekilecek kirpikler, ters yönden girilerek yerleştirildiğinden mevcut kökler zedelenmeden daha hızlı bir iyileşme sağlanıyor Ayrıca köklerde herhangi bir oynama olmuyor ve daha sık ekim yapılabiliyor.

16 Responses to “Kirpik ekimi nasıl yapılır ?”

 1. İlknur :

  Merhaba kaş ve kirpik ekimi fiyatlarını öğrenebilirmiyim..

 2. Sinem :

  Merhaba
  Kirpik ekimi fiyatını öğrenmek istiyorum.
  Ayrıca gözde ya da uygulanan bölgede enfeksiyon riski var midir?

 3. Buse :

  İpek kirpik yüzünden kirpiklerim döküldü neredeyse yarısı kadar şimdi kirpik ekimini araştırıyorum fiyatını öğrenebilir miyim

 4. Seher :

  Sarışın biriyim ve kirpiklerim çok az ve zayıf. Kirpik ekimi yaptırmak istiyorum ve en önemli sorun; maskara dahi sürsek bir dökülme azalma oluyor mu? Ve fiyat öğrenmek istiyorum

 5. Tuğçe :

  Kirpik ekimi konusunda bilgi almak istiyorum. Normal ipek veya takma kirpik gibi degilde sac kas ekimi gibi mi. Yardimci olursaniz cok memnun olurum..

 6. gul :

  Merhaba,
  kirpik ekimi fiyatınızı öğrenmek ıstıyorum..Birde bır sorum olucaktı..
  benım sac tellerim ınce zayıf ve sarı daha kalın sac telli bırınden nakıl yapılabılırmı?

 7. Canan :

  Kaş ve kirpik ekletmeyi düşünüyorum fiyatlarını öğrenebilir miyim acaba nasıl oluyor bu işlemler?

 8. Daniela :

  merhaba.Ben Bulgaristandanim ,ama Istanbula ayda 1 defa geliyorum.
  Kirpik ekimi fiyatlariniz nedir?
  ayni zamanda hem kirpik hem kash ekimi oldugunda fiyat nedir?
  /kirpigim var ,ama yogunlashtirmak istiyorum/
  tesekurler

 9. Fatma :

  Merhaba; benim kirpiklerim kısa ve zayıf o nedenle kirpik ekimi yaptırmak istiyorum ortalama olarak bu işlem ücreti ne kadar oluyor bilgi verirseniz sevinirim iyi çalışmalar…

 10. Emel :

  Kirpik ekimi eskiden çok pahalı bir yöntemdi ama artık sık kullanılan uygulanan bir yöntem oldu.Fiyatlar halktan bizlerinde yaptıracağı miktarlara indimi? Sonuçta 30~40 dk bir uygulama 50~60 kök nakli. Fiyat ögrenebilirmiyim.Ben çok yaptırmayı istiyorum.Takma kirpik kullanmaktan bıktım

 11. İpek :

  Kaş ve kirpik ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

 12. Emre :

  Iyi aksamlar Alper Bey ben bir kaza sonucu kirpiklerimi kaybettim ve internetten arastirma yaparken sitenizi buldum.Benim kirpiklerim su an icin hic yok benim bu durumuma gore bir tedavi yada operasyon olur mu eger bu mumkunse fiyat alabir miyim simdiden tesekkurler

 13. Yagmur :

  Kirpik ekimi fiyatlarini ögrenebilir miyim? Tesekkurler.

 14. Nuray :

  Mehaba,

  Ben almanyadan Nuray. Kirpik ekimi fiyatini öğrenmek istiyorum?!

  Tesekkürler

 15. asya :

  kaş kirpik ekimi yaptırmak istiyorum..ardahandan gelicem bu iş için..uygun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim

 16. aysel sunar :

  Kirpik ekimi fiyatını öğrenmek istiyorum

Yorum yapın